İngiltere'de kaçak bulunmak Ankara Antlaşması vizesi için sorun yaratır mı?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 16:49:45

Kaçak olarak İngiltere'de geçmiş dönemde bulunmuş olmanız Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında tek başına bir ret nedeni değildir.

İngiltere'de kaçak bulunmak Ankara Antlaşması vizesi için sorun yaratır mı?

Ankara Anlaşması İngiltere Vizesi başvurularında önemli olan husus, kaçak olarak İngiltere'de bulunma sebebiniz ile Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunun bir bağlantısının olmamasıdır. Bu İngiltere vizesinde geçmişinizden ziyade inandırıcı ve iyi hazırlanmış bir dosya hazırlayıp hazırlamadığınız hususuna bakılmaktadır.

Kaçak bir geçmişe sahip bir kişinin durumu, daha önce Avrupa Adalet Divanında bir davaya konu olmuştur. Bu davanın sonucuna göre vize süresi bitmiş olmasına rağmen İngiltere'de kalmaya devam ederek kaçak olarak bulunmuş kişiler İngiltere'yi terk etmeden Ankara Antlaşması hükümlerine göre İngiltere vizesi alabilmektedir. Fakat bu durum uygulamada böyle olamamaktadır.

Kaçak durumda iken İngiltere’den yapılan Ankara Anlaşması Vizesi başvurularının tamamına yakını reddedilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları Türkiye'den yapılabilmekte ve olumlu sonuç alınabilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularınızda dikkat edilmesi gereken tek şey, bu İngiltere vizesine yapılan başvurularda hiçbir suretle otoriteyi yanıltıcı sahte belge, yalan beyan vb. kullanılmaması gerektiği hususudur. Aksi takdirde vize reddi alabileceğinizi ve 10 yıl boyunca İngiltere’ye giriş yasağı ile karşılaşabileceğiniz hususuna dikkat etmeniz gerekir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi’ne yapılacak olan başvurular oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere'de kaçak bulunmak Ankara Antlaşması vizesi için sorun yaratır mı?" sayfası 3723 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular