İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi’ne Başvuru Yapmak İçin 9 Neden

Güncellenme Tarihi: 2022-03-17 14:05:09

Ankara Anlaşması Vizesi, sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi ve İngilizce dil bilme seviyesi kısıtı olmadan kendi işini kurmak ya da bir işe ortak olmak üzere İngiltere’ye gitmek isteyenlerin başvuru yapabildiği ve çok sayıda avantaj sağlayan bir İngiltere vizesidir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi’ne Başvuru Yapmak İçin 9 Neden

Yalnızca 18 yaşından büyük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği Ankara Antlaşması Vizesi’nin sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu çok sayıda avantajdan faydalanmak isteyenlerin başvuru yapması için 9 neden aşağıda listelenmiştir;

  1. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi’nde Amerika'daki yeşil kart uygulaması gibi çekiliş yoktur. Bu vize iyi hazırlanmış bir başvuru dosyası ile rahatlıkla alabileceğiniz bir İngiltere vizesi türüdür.
  2. İngiltere’de iş kurmak için diğer İngiltere iş vizelerinde olduğunun aksine Ankara Anlaşması Vizesi’nde her başvuru sahibinin karşılaması zorunlu olanstandart bir sermaye koşulu bulunmaz. Bu vize kapsamında kuracağınız işe yetecek kadar sermayenizin olması başvurunuzun olumlu sonuçlanması bakımından yeterli olacaktır.
  3. İşinizi üçüncü bir kişiye ihtiyaç duymayacak şekilde yapabileceğiniz düzeyde İngilizce bilgisi yeterli olacaktır.
  4. Ankara Anlaşması Vizesi’nde yasal olan ve mali müşavirlik, doktorluk, avukatlık gibi özel eğitim gerektirmeyen her tür yasal işi yapabilirsiniz.
  5. Kuracağınızı belirttiğiniz iş ile ilgili mesleki yeterlilik kriterini sağlamak için bir üniversiteden mezun olmanız şart değildir. İlkokul mezunu dahi olsanız işinizi yapabilecek yeterliliğe ve tecrübeye sahip olduğunuzu gösterebilmeniz yeterli olacaktır.
  6. Yurtdışındaki ülkelerin birçoğunda iş kurmaya izin veren vize türlerinde yanınızda o ülkenin vatandaşı olan en az 2 kişiyi çalıştırmanız şartı aranmaktadır. Ancak Ankara Anlaşması Vizesi’nde böyle bir koşul bulunmamaktadır.
  7. Ankara Antlaşması Vizesi’nin hükümleri için değiştirilemez kuralı vardır. Yani ileride vize kuralları değiştirilse bile, yapılacak olan değişiklikler bu kapsamda alınmış ve alınacak olan vizeleri etkilemeyecektir.
  8. Eşiniz ya da 2 yıl beraber yaşadığınız partneriniz ve 18 yaşından küçük çocuğunuz varsa bağımlılarınız olarak onları da yanınızda İngiltere'ye götürebilme hakkınız bulunmaktadır. Eşiniz/partneriniz istedikleri işte çalışabilir ve 18 yaşın altındaki çocuklarınız İngiltere’deki okullardan faydalanabilirler.
  9. İngiltere'de 5. yılınızı doldurduktan sonra, İngiltere'de tamamen özgür olmanızı sağlayacak olan süresiz oturum iznine başvuru yapabilirsiniz. Süresiz oturum izni aldıktan 1 yıl sonra da İngiltere vatandaşlığına yani çifte vatandaşlığa geçiş için başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Ankara Anlaşması Vizesi hakkında bilgi ve danışmanlık için TIKLAYINIZ!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi’ne Başvuru Yapmak İçin 9 Neden" sayfası 3134 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular