İngiltere Ankara Antlaşması hükümlerine ne zaman uymak zorunda kalmıştır?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 17:55:29

1999 yılında yapılan itirazlar sonucunda İngiltere’de iş kurmak için şart koşulan sermaye şartı gibi hükümlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Ankara Anlaşması yüzünden geçerli olamayacağı konusunda mahkeme kararı çıkmıştır.

İngiltere Ankara Antlaşması hükümlerine ne zaman uymak zorunda kalmıştır?

Daha sonra da İngiltere, divan kararına uyacağını ancak sadece Birleşik Krallıkta yaşayan Türk vatandaşları için Ankara Antlaşması hükümlerini uygulayacağını açıklamıştır.

Bunun üzerine 2007 yılında açılan yeni bir dava sonucunda Ankara Anlaşması hükümlerinin sadece Birleşik Krallıkta yaşayan Türk vatandaşlarını değil kaçak olarak İngiltere'de bulunan veya Türkiye'de ikamet eden Türk vatandaşlarını da kapsadığı sonucuna ulaşılarak yine Türklerin lehine bir karar alınmıştır.

Sonuç olarak İngiltere, Ankara Anlaşması şartlarını uygulamak zorunda bırakılmıştır. Buna göre günümüzde Türk vatandaşları İngiltere'de iş kurmak üzere yapacakları Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başvurularını, İngiltere'den, Türkiye'den ya da bulundukları (resmi olarak ikamet ettikleri 3. ülkelerden) yapabilmektedirler.

Ankara Anlaşması Vizesi sahibi olarak İngiltere’de istediğiniz eğitim alabilirsiniz. Dil eğitimi, mesleki kurslar, yüksek lisans, doktora, teknik eğitimler vb. her türlü eğitim alma hakkınız olacaktır. İngiltere’de eğitim ve yaşam hakkında bilgi için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başta olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi ile ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

"İngiltere Ankara Antlaşması hükümlerine ne zaman uymak zorunda kalmıştır?" sayfası 973 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular