Ankara Antlaşması'nın Vize Sahiplerine Sağladığı Haklar

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 17:19:10

Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan ve vize alan kişilere pek çok hak sağlamaktadır.

Ankara Antlaşması'nın Vize Sahiplerine Sağladığı Haklar

Ankara Antlaşması Vizesi, vize sahiplerine pek çok geniş hak sağlamaktadır. Bu hakların en önemlileri İngiltere sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı kazanabilme haklarıdır. Bir diğer önemli hak, Ankara Antlaşması Vizesi’nin hükümleri için değiştirilemez kuralının (stand-still) olmasıdır. Yani ileride vize kuralları değiştirilse bile, yapılacak olan değişikliklerin bu kapsamda alınmış ve alınacak olan vizeleri etkilemeyecektir.

Vize sahiplerinin kazanabileceği bir diğer hak, eşleri ya da 2 yıl beraber yaşadıkları partnerleri ve 21 yaşından küçük çocukları varsa bağımlıları olarak onları da yanlarında İngiltere'ye götürebilmeleridir. Beraberinizde götürebileceğiniz eşiniz veya partneriniz istediği işte çalışabilmektedir. Eşinizin veya partnerinizin sahip olacağı bu hakka ek olarak, 21 yaşın altındaki bağımlı çocuklarınız varsa onlar İngiltere’deki okullarda okuyabilme şansı elde ederler.

Ankara Anlaşması Vizesi’ni aldıktan sonra, İngiltere'de bulunduğunuz süre içinde sosyal sağlık kurumu National Health Service (NHS)’den ücretsiz olarak tüm aile bireylerinin faydalanabilmesi de kazanılan önemli haklardandır.

İngiltere süresiz oturum iznine İngiltere’de 5 yıl bulunduktan sonra, İngiliz vatandaşlığına ise sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra başvuru yapabilirsiniz. Bu hakları aldıktan sonra pek çok sınırlama ortadan kalkacak ve İngiltere’de istediğiniz iş alanında çalışmak, oy vermek vb. pek çok sosyal, siyasal hakka kavuşmuş olursunuz.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları oldukça dikkatli yapılması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması önem taşır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız uzmanlaşmış kadrosu ile her iki ülkede yapılan tüm İngiltere vizesi başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti vermektedir. 

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımız İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"Ankara Antlaşması'nın Vize Sahiplerine Sağladığı Haklar" sayfası 3568 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular