Ankara Antlaşması Vizesi ne kadar süreyle verilmektedir?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 17:01:50

Ankara Antlaşması Vizesi başvurunuz kabul edilirse ilk başvuru için size İngiltere'de planladığınız işi faal duruma geçirmeniz için 1 yıllık bir vize verilir. 

Ankara Antlaşması Vizesi ne kadar süreyle verilmektedir?

Ankara Anlaşması Vizesi ilk başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde 1 yıllık bir vize olarak verilmektedir. İngiltere'ye gittikten sonra faal duruma getirdiğiniz işinizle 1 sene boyunca meşgul olduktan sonra şartları sağlıyor olmanız durumunda 3 yıla kadar bir süreyle vizenizi uzatabilirsiniz.

Uzatma vizeleriyle toplamda 5 yıllık bir süre zarfı içinde İngiltere'de kurmuş olduğunuz iş ile yaşamınızı sürdürmüş iseniz artık süresiz oturum izni için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer süresiz oturum iznine sahip olursanız Ankara Antlaşması Vizesi sahiplerine şart koşulan "kendi işine sahip olma zorunluluğu" ortadan kalkar. Artık istediğiniz bir işte ve başka bir şirkete/işverene bağlı işçi/çalışan olarak çalışabileceğiniz gibi başka bir iş alanında da iş kurabilirsiniz. Ancak 15 Haziran 2018'de yapılan değişikliklerle başvuru sahibinin sürekli oturum aldıktan sonra işini devam ettireceği hususunun da değerlendirmeye alınacağı bildirildi.

Teknik olarak başka bir işe geçmekte, çalışan olarak çalışmakta vb. hususlarda problem olmamasına karşın kişinin başvuru dosyasında işini devam ettireceğiyle ilgili hususları bildirmesi çok daha avantajlı olacaktır. Bu hususta detaylı bilgi ve danışmanlık almak için firmamızın uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz. 

Süresiz oturum izni aldıktan 1 sene sonrasında diğer gerekli şartları da sağlıyor olmanız durumunda İngiliz vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsiniz. İngiliz vatandaşlığı aldıktan sonra çifte vatandaşlığa geçmiş olursunuz. Ayrıca bir İngiliz vatandaşının sahip olduğu tüm haklara sahip olursunuz.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. “İngiltere vizesi türleri nelerdir?”, “Brexit ile ilgili son gelişmeler nereden öğrenilebilir?”, “Ankara Anlaşması Vizesi başvuru şartları nelerdir?” gibi soruların cevaplarını İngiltere’deki Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vizesi ne kadar süreyle verilmektedir?" sayfası 3111 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular