Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de Yapılabilecek İş Türleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 17:10:50

İngiltere Ankara Antlaşması vizesi aldığınız takdirde, İngiltere'de yapmayı planladığınız her işi serbest meslek erbabı olarak yapabilirsiniz. İngiliz yasalarına göre özel sertifika ve eğitim gerektiren avukatlık, doktorluk, diş hekimliği, mali müşavirlik gibi işler ise bunun dışındadır.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de Yapılabilecek İş Türleri Nelerdir?

Ankara Antlaşması kapsamında almış olduğunuz vize ile yalnızca serbest meslek erbabı olarak çalışabilirsiniz. Herhangi bir işyerinde bir çalışan/işçi statüsünde bu vize türü ile bulunamazsınız.

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’de yapılacak işlerden bir kısmı şunlardır;

Binek Araçlar ile ilgili İşler;

Araç Satış İşleri (Oto Galerisi vb.), Araç Kiralama (Rent a Car), Oto Tamirciliği (Kaporta, motor, boya vb.), Motosiklet ve Bisiklet Tamirciliği vb.

İnşaat Sektörü ile ilgili İşler;

Marangoz, Tesisatçı (elektrik, su, kombi, kalorifer),Dekorasyon / İnşaat Hizmetleri, Müteahhitlik, Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı,Sıva, Boya, Badana ve Fayans Ustalığı vb.

Bilgisayar / İnternet / Tasarım ile ilgili İşler;

Bilgi Teknolojileri (IT) Uzmanlığı,Web, Grafik Tasarımcı, İnternet Kafe İşletmecisi, Bilgisayar, TV Tamircisi, Güvenlik, Kamera ve TV Uydu Sistemleri satım ve/veya kurulum hizmetler vb.

Danışmanlık Hizmetleri ile ilgili İşler;

Eğitim Danışmanlığı, İş Danışmanlığı, İthalat-İhracat Danışmanlığı, Pazar Araştırması Danışmanlığı, Gayrimenkul Danışmanlığı, Hukuk Danışmanlığı, Yatırım Danışmanlığı, Bilişim Danışmanlığı, Psikolojik Danışmanlığı, Kişisel Gelişim Danışmanlığı vb.

Temizlik ve Bakıcılık Hizmetleri ile ilgili İşler;

Ev ve İşyeri Temizlikçiliği, Halı Yıkamacılığı, Sabit veya Mobil (seyyar) Oto Yıkamacılığı, Çocuk Bakıcısı / Kreş İşletmeciliği, Yaşlı - Hasta Bakıcılığı/Huzurevi İşletmeciliği vb.

Nakliye İşleri;

Nakliye ve Kurye İşleri, Taksici, Pedicab Sürücüsü vb.

Yemek / Eğlence Sektörü ile ilgili İşler;

Kafe, Sandviç Bar İşletmeciliği, Lokanta ve Market İşletmeciliği, Pub & Bar veya Gece Kulübü İşletmeciliği, Seyyar (Mobil) Gıda Satıcısı (Dondurma, Kebap Araçları vs.), Hazır Yemek (Catering), Organizasyon Şirketi (Düğün, Doğum Günü Partisi vs.) vb.

Başka birinin veya işyerinin hizmetinde çalışan olmaksızın İngiltere'de yapacağınız işlerinizi isterseniz yaşadığınız evi ofis olarak kullanarak yürütebilirsiniz, bir iş yeri olmadan seyyar olarak iş yapabilirsiniz, yeni bir şirket kurabilir ya da var olan bir şirketi devralabilirsiniz, bir şirketin işletme haklarını 3, 5 ve 10 yıllık süreyle devralabilirsiniz. Bu işleri kendiniz tek başınıza yapabileceğiniz gibi ortaklık kurarak da yapabilirsiniz. İngiltere'de Ankara Antlaşması kapsamında yapmayı planladığınız işi mobil ya da evden yaparak başlayabilir sonra iş yeri açarak devam edebilirsiniz.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Yukarıda yer alan veya yer almayan iş kolları ile İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi hakkında detaylı bilgi için Vize Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla bizi arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de Yapılabilecek İş Türleri Nelerdir?" sayfası 4513 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular