Ankara Antlaşması Vizesi için İngilizce Seviyesi Şartı Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 16:57:21

Ankara Antlaşması Vizesi başvuru sahipleri için genel bir asgari dil seviyesi şartı bulunmamakla birlikte İngiltere'de kuracağınız işte müşterilerinizle iletişim kurabileceğiniz kadar İngilizce bildiğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi için İngilizce Seviyesi Şartı Nedir?

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında İngilizce seviyesi şartı tamamen yapacağınız işe bağlıdır. Yani İngilizce seviyesi şartı her meslek grubu ve müşteri potansiyeli için değişiklik göstermektedir.

İngilizce konuşma, yazma gereksinimi çok az olan bir iş alanında faaliyet gösterecekseniz ve İngilizceyi çok iyi seviyede bilmemeniz para kazanmanızın önünde engel teşkil etmeyecek ise İngilizceyi iyi derecede bilmiyor olmanız sorun olmayacaktır.

Ayrıca İngiltere genelinde hizmet verecekseniz iyi derecede İngilizce bilmeniz gerekirken, potansiyel müşteri portföyünüz veya hedef kitleniz İngiltere'de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olacaksa ileri derecede İngilizce bilmenize gerek kalmayacaktır.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılabileceği üzere İngilizce seviyesi şartı yalnızca İngiltere'de Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapacağınız işin gerektirdiği kadar İngilizce bilmeniz önemli olup başvuru esnasında özellikle incelenmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır.

Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi hakkında son haberlere anında ulaşmak istiyorsanız Birleşik Krallık vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vizesi için İngilizce Seviyesi Şartı Nedir?" sayfası 3023 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular