Ankara Antlaşması Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 17:57:51

Ankara Antlaşması Vizesi hangi ülkelerde geçerli olduğu üzerine araştırma yapan bireylerin 1963 yılında dönemin Avrupa Ekonomik Topluluğuna üye olan ülkeleriyle Türkiye arasında imzalanmasıyla AB ülkelerinde geçerli olduğunu bilmesi gereklidir.

Ankara Antlaşması Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?

Ankara Antlaşması Avrupa Birliğindeki ülkeler için geçerli olup 1963 yılında Türkiye ile zamanın Avrupa Ekonomik Topluluğuna üye ülkeleri arasında imzalanan bir antlaşmadır.

Günümüzde her ülkenin koyduğu mevzuat üzerine çeşitli şartları bulunan Ankara Antlaşması, İngiltere’nin Avrupa Birliğine 1973 yılında girmesinden sonra İngiltere için bağlayıcı olmuştur.

Ankara Antlaşması Vizesi hangi ülkelerde geçerli üzerine araştırma yapan bireyler Avrupa Birliği ülkelerinden bazılarının bürokratik zorluklar, çeşitli ek belge ve şartlar talep etmesi nedeniyle zorluk yaşayabileceğini bilmeli konusunda uzman bireylerden destek alması önerilmektedir.

Türk vatandaşları iş kurabilmek için Avrupa ülkeleri arasında daha çok İngiltere’yi tercih etmekte ve İngiltere’de iş kurmak isteyen Türk vatandaşları İngiltere vize türleri konusunda uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek Ankara Antlaşması Vizesi üzerine bilgi alabilecektir.

İmzalandığı dönemin şartları içerisinde Ankara Antlaşması iş kurmak isteyen Türk vatandaşlarına büyük sınırlamalar veya koşullar getirmemiştir. Kurulacak işin türüne ve bireylerin yaşam şartlarına göre değişiklik gösterebilen bu evraklar eksiksiz olarak başvuru dosyasına koyulmalı ve vize memuru için ikna edici aynı zamanda inandırıcı olmalıdır.

Sahte bilgi ve belge, adli sicil kaydındaki ağır suçlar, kişisel bilgilerin yanlış beyanı, ulusal güvenliğin tehdidi gibi nedenlerle İngiltere Ankara Antlaşması başvurularını reddetme hakkı bulunmaktadır.

Ankara Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma ve çalışmasını sağlayan vize türü olarak başvuruları Türkiye’den ve İngiltere’den yapılabilecektir. Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunda bulunacak bireyler uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Ankara Antlaşması vizesi hangi ülkelerde geçerli?”, “Ankara Antlaşması başvurusu nasıl yapılır?”, “Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu için hangi prosedürler uygulanır?”, “Ankara Antlaşması Vizesi başvuru evrakları neler olabilir?” gibi soruları bulunan bireyler firmamızla iletişime geçebilirler.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerli?" sayfası 1329 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular