Ankara Antlaşması Vizesi Başvurularında İş Planının Önemi Mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 17:24:13

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de iş kurmak üzere yapılacak başvurularda dikkat edilecek en önemli hususlardan biri kurulacak işe dair bir iş planı hazırlanmasıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi Başvurularında İş Planının Önemi Mi?

Doğru bir iş planı, fikrin hayata geçmesinden önceki dönemde önemli olmakla birlikte, iş sürdüğü sürece güncellenmesi gereken bir plandır. İş planı, müşteriye ya da ortaklara sunulacak raporlar için de bir rehber niteliği taşır. Ancak esas gerekli olduğu kişi, girişimcinin ta kendisidir. Çünkü iş fikri ile ilgili detayların çoğu iş planında yer alır. Bu nedenle iş planı (business plan), Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında vize memurunun vereceği kararı belirleyen en önemli unsurlardandır. Başvuruda sunacağınız iş planının gerçekliği, planda belirttiğiniz işi yapabiliyor ve gelir elde edebiliyor olmanız, kısacası bu planın gerçekte işleyebileceğini mantıklı gerekçelerle sunabildiğiniz ve size özgü olduğunu kanıtladığınız zaman, başvuru sonucunu önemli derecede etkilemiş olursunuz.

Ankara Antlaşması Vizesi‘ne yapılan çoğu başvurularda kişiler daha önceki iş planlarının aynılarını veya çok benzerlerini kopyalayarak inandırıcılıklarını kaybediyor. Özgün olarak hazırladıkları iş planlarında yaptıkları hata ve eksiklikler sonucu vize reddi kararıyla karşılaşan başvuru sahipleri de sayıca oldukça fazla. Dolayısıyla bu İngiltere vizesi başvurularını tek başınıza değil de bu konuda uzman kişilerle gerçekleştirmeniz kararın olumlu sonuçlanmasında oldukça önemli bir rol oynuyor. İş planında mutlaka bulunması gereken hususlar şunlardır; iş planı özeti, kurulacak işin temel nitelikleri, iş fikrinin piyasa ve talep özellikleri, pazarlama planı, ürün ve hizmetin üretimi/tedariği, temel süreç ve planı, yönetim planı, finansal plan. İngiltere vizesi başvurularının ret kararıyla sonuçlanmasındaki asıl kaynaklardan biri olan tipik iş planı hataları ise şunlardır;

1- Başvuru sahiplerinin çoğu işin kolayına kaçarak daha önce kullanılmış bir iş planı kullanır, bu da gerçek ve size özgü olmadığını gösterdiği için vize reddi ile sonuçlanır.

2- İş planınızda gösterdiğiniz işi yapabilecek yeterli tecrübeniz veya eğitiminiz yoksa inandırıcılık kaybolur ve yine olumsuz sonuçlanır. İş tecrübeniz ve eğitiminiz bu problemi aşmakta etkilidir. Varsa üniversite ve mesleki eğitim belgeleri ve/veya iş tecrübesi kişinin işi yapabilme yeterliliğini gösterir. Ancak illa ki üniversite mezunu olmaya gerek yoktur. Bir işi yapabilecek mesleki yeterlilikte olan herkes bunu ispatlayarak bu vize başvuru yapabilir ve olumlu bir sonuç alabilir.

3- Sağlaması olan gerçek bir pazar araştırması bulunmaması redde sebebiyet verebilir.

4- Bu işi yapabilecek kadar yeterli sermaye ve ekipmanları satın alacak sermayenin olmaması da olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

5- Var olan potansiyel rakiplerinizle ilgili bir araştırma ve analizin olmaması da dikkatsiz ve özensiz olduğunuz kanısına varılarak olumsuz algılanabilecek ve vize reddine yol açacaktır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları ise oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması önem taşımaktadır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firmamız, İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri alanında uzmanlaşmış kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm  vize başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Başvuru prosedürleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Vizesi Başvurularında İş Planının Önemi Mi?" sayfası 3643 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular