Ankara Antlaşması vize başvurularında Sermaye Şartı Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 16:52:41

Ankara Antlaşması kapsamında alınan İngiltere vizesi başvurularında alt veya üst limiti belirlenmiş standart bir sermaye miktarı bulunmamaktadır.

Ankara Antlaşması vize başvurularında Sermaye Şartı Nedir?

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında sermaye kriterini sağlamada önemli olan nokta, İngiltere'de yapmayı planladığınız işi aktif hale getirecek miktarda bir sermayenizin olmasıdır.

Ayrıca İngiltere'de ikamet ederken bu işten kazanç elde edene kadar yaşam masraflarınızı karşılayacak derecede bir birikiminizin de olması gerekir.

Ayrıca Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında sahip olduğunuz birikimin (sermayenin) kaynağının net bir şekilde ispat ediliyor olması gerekmektedir.

İşinizi kurmaya ve belli bir süre geçiminize yetecek kadar olması gereken sermaye miktarı, yapılacak işe göre farklılık arz etmektedir.

Örneğin; seyyar satıcılık işi için birkaç bin sterlin sermaye miktarına sahip olmanız yeterli olurken, market işletmeciliği işini yapacak olan kişinin çok daha fazla miktarda sermayeye sahip olması gerekmektedir.

Bundan dolayı İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında genel geçer bilgilerden ziyade kişinin durumuna ve kuracağı işin ölçeğine özel bir başvuru dosyası hazırlanmalıdır.

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi’ne yapılacak olan başvurular oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"Ankara Antlaşması vize başvurularında Sermaye Şartı Nedir?" sayfası 5067 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular