Ankara Antlaşması Süresi Uzatılabilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-17 14:27:39

Ankara Antlaşması süresi 1 veya 2 yıl gibi sürelerde uzatılabilir. Ankara Antlaşmasıyla İngiltere’de iş kurmuş veya çalışan ve uzatma başvurusu yapmak isteyen bireyler firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara Antlaşması süresi ilk başvurularda kıs süreli olarak verilmektedir. İngiltere’nin 1973 yılında Avrupa Birliğine girmesiyle İngiltere için de geçerli olan Ankara Antlaşması süresi genellikle önce 1 yıllık olarak verilir daha sonra bireyler belirli şartları sağlayarak uzatma başvurusunda bulunabilir. Ankara Antlaşması süresini uzatmak için hangi şartların sağlanması gerektiğini firma uzmanlarına danışabilirsiniz.

Ankara Antlaşması değerlendirilme süresi kısaltılamayacağı gibi İngiltere konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’den yapılan başvurular ortalama 90 gün İngiltere’den yapılan başvurular yaklaşık 6 ay içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreden daha kısa sürede sonuçların açıklanabileceği gibi İngiltere konsolosluğunun dönem yoğunluğunun artması sebebiyle daha uzun da sürebilmektedir. Ankara Antlaşması vizesiyle İngiltere’de iş kurmak veya çalışmak isteyen bireylerin Türkiye’den veya İngiltere’den başvuru yapılması fark etmeksizin Öncelikli Servislerden yararlanma hakkı bulunmamaktadır.

Ankara Antlaşması başvuru ve uzatma şartlarının, İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkma süreci içerisinde değişme ihtimali vardır. Bu konuda daha fazla bilgi almak ve güncel haberleri takip etmek için İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi ve vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması süresi uzatılabilir mi?, “Ankara Antlaşması Vize başvuruları nasıl yapılır?”, “Ankara Antlaşması Vizesi için öncelikli servisler kullanılabilir mi?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularına yanıt bulabilir, İngiltere vizesi ve İngiltere vize reddine itiraz başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Süresi Uzatılabilir mi?" sayfası 702 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular