Ankara Antlaşması Parmak İzi Bilgileri Gerekli mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-17 14:34:15

Ankara Antlaşması parmak izi bilgileri başvuru sahibinin ellerinin dijital bilgilerinin alınmasıdır. Bu işlem sırasında mürekkep kullanılmamaktadır. İngiltere’ye yurtdışından gidecek olan her bireyin parmak izi bilgilerini vermesi zorunludur.

Ankara Antlaşması parmak izi bilgileri İngiltere’ye giriş yapacak olan tüm yabancı uyruklu bireylerden alınacak olan bilgilerdir. Parmak izi bilgileri bireylerin sağ ve sol ellerinin başvuru merkezinde bulunan bir levha üzerine koyularak alınmasıdır.

Ankara Antlaşması parmak izi bilgileri çeşitli açılardan önem taşımaktadır. Öncelikle bireylerin yurtdışı seyahati sırasında karşılaşacağı problemlerin kolaylıkla çözülebilmesini sağlayacaktır. Örneğin bireylerin kaybolması veya eşyalarının çalınması durumunda kimlik tespiti için parmak izi bilgileri çok önemlidir.

Ankara Antlaşması parmak izi bilgileri hem ulusal hem de uluslararası güvenlik gerekçeleriyle zorunlu tutulmuştur. Parmak izi bilgilerinin yanı sıra bireyin yüzünün tam olarak göründüğü, yüzün tüm ayrıntılarını gösteren, şapka veya gözlük takılmadan ve yüzde yara veya kesikler bulunuyorsa bunlar tamamen geçtikten sonra çekilen biyometrik fotoğraf başvuru merkezi tarafından alınmaktadır.

Biyometrik fotoğraf pasaport ve vize işlemleri için gereklidir. Ankara Antlaşması Vize başvurusu yapacak olan bireylerin Ankara Antlaşması parmak izi bilgilerini başvuru merkezine yapacağı başvuru esnasında vermesi gereklidir.

Ankara Antlaşması parmak izi bilgileri ile ilgili güncel haberleri Ankara Antlaşması Vizesi Son Gelişmeler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Firma 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul’da bulunan ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması parmak izi bilgileri neden gereklidir?”, “Ankara Antlaşması Vizesi başvuru şartları nelerdir?”, “İngiltere vize türleri nelerdir?” gibi sorularınız bulunuyorsa Ankara Antlaşması Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak cevap bulabilir, Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması Vize reddine itiraz başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Parmak İzi Bilgileri Gerekli mi?" sayfası 696 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular