Ankara Antlaşması Oturum İzni Almayı Sağlar mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-08 13:22:53

Ankara Antlaşması oturum izni olarak geçici ve sürekli oturum izni almayı sağlayan vize türlerinden biridir.

Ankara Antlaşması oturum izni almak isteyen bireyler öncelikle Ankara Antlaşmasıyla İngiltere’de 5 yıl bulunmuş olması gereklidir. Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de 5 yıl bulunduktan sonra bireyler sürekli oturum başvurusunda bulunacak bireylerin İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabilmek için 12 ay süreyle İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak bulunması beklenmektedir.

Ankara Antlaşması oturum izni, öncelikle 1 yıllık olarak Ankara Antlaşması Vizesi sahibi olan bireyler için geçici olarak, vize süresi boyunca verilir. Ankara Antlaşması Vizesi başvuru sahibi 1 yıllık aldığı vizeyi sürekli oturum başvuru yapabilmek için uzatmalarla 5 yıla tamamlayabilecektir. Bu uzatmalar 1 yıllık veya 2 yıllık olarak alınabilir.

Ankara Antlaşması oturum izni sahibi olan bireylerin çeşitli hakları bulunmaktadır. Örneğin bireyler İngiltere’de istediği yerde yaşama, konaklama ve eğitim hakkı bulunmaktadır. İngiltere’ye iş kurma amacıyla giden bireylerin kendisi ve bağımlılarının İngiltere’de eğitim alma hakkı bulunmakla birlikte asıl amacının bu olmaması gereklidir. Bireylerin vize türünün seyahat amacına uygun olmaması halinde vize reddi verilebilir, vize alındıktan sonra böyle bir niyetin bulunduğu tespit edilirse gelecek seyahatlerinde göçmenlik geçmişinde olumsuz intiba bıraktığı için zorluklar yaşayabilir. Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında vize reddi alan bireyler idari itiraz (administrative review) başvurusunda bulunabilirler. Ankara Antlaşması vizesi başvurusu ve vize reddine itiraz konusunda uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep’te bulunan ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz. 

Ankara Anlaşması Vizesi hakkında bilgi için TIKLA!

“İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları değişiyor mu?”, “İngiltere vizesi başvuru aşamalarında yapılan son değişiklikler nelerdir?” gibi sorulara İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek yanıt bulabilirsiniz.

“Ankara Antlaşması oturum izni sağlıyor mu?”, “Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilir miyim?” gibi sorularınız bulunuyorsa firmamızın uzman danışmanlarına ulaşarak cevap bulabilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Oturum İzni Almayı Sağlar mı?" sayfası 567 defa okundu