Ankara Antlaşması Avusturya için Geçerli mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-17 17:15:30

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak iş kurmalarını sağlayan Ankara Antlaşması Türkiye ile AB ülkeleri arasında 1963 yılında imzalanmıştır.

Ankara Antlaşması Vizesi (ECAA/European Community Association Agreement) 1963 yılında iş birliği kapsamında Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ancak İngiltere’nin 1973 yılında Avrupa Birliğine girmesiyle yürürlüğe girerek Türk vatandaşlarının İngiltere’de iş kurmalarını kolaylaştıran vize türüdür.

Ankara Antlaşması Avusturya için geçerliliği bulunmakla birlikte çeşitli ek şartlar veya bürokratik engellerin bulunması sebebiyle Türk vatandaşları genellikle İngiltere’yi seçmektedir.

Ankara Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının AB ülkelerinde iş kurmalarına olanak sağlayan bir vize türü olup başvuru şartları diğer İngiltere vize türlerinde olduğu gibi sınırlandırılmamıştır.

Ankara Antlaşması Vizesi için gerekli evraklar; başvuru sahibi sürekli oturum alabilmek için Life in the UK sınavını geçmek (6 Temmuz 2018 değişikliği), 4 yıl yerine 5 yıl İngiltere’de kaldıktan sonra sürekli oturum başvurusu yapabilmek (Haziran 2018 değişikliği) vs. olarak örneklendirilebilir.

Belirli bir dil seviyesi talep edilmemekle birlikte başvuru sahiplerinin İngilizce dil bilgisinin belirli bir seviyede olması İngiltere’de hayatını idame ettirebilmesi açışından önemli bir faktördür. Bu yüzden İngilizce bilinmese bile İngiltere’ye gitmeden önce İngilizce üzerine temel bilgilerin öğrenilmesi önerilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuru şartları hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireylerin firma uzmanlarına danışması önerilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesine forum, sözlük gibi sayfaların yorumları ve bilgileriyle başvuru yapıldığı takdirde vize reddiyle karşılaşma ihtimali artmaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularının ret alma ihtimalinin en aza indirilmesi, başvuru sahiplerinin aynı maddi problemler ve manevi yüklerle tekrar karşılaşmaması için İngiltere göçmenlik kanunu ve Ankara Antlaşması Vize başvuruları konusunda uzmanlaşmış firma danışmanlarıyla iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Özetle Ankara Antlaşması başvurusu konusunda uzman profesyonel danışmanlardan destek alınarak başvuru yapıldığı zaman vize reddi alma ihtimali azaltılabilen, serbest meslek erbabı Türk vatandaşların AB ülkelerinde iş kurabilmelerini sağlayan vize türüdür.

Ankara Antlaşması başvurusunda bulunacak bireyler firma uzman danışmanlarıyla iletişe geçebilirler.

Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofisini ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Avusturya vatandaşları için geçerli mi, Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu için hangi prosedürler uygulanır, Ankara Antlaşması Vizesi başvuru evrakları neler olabilir gibi sorularınız bulunuyorsa Ankara Antlaşması Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak yanıt bulabilir, Ankara Antlaşması vizesi ve İngiltere Ankara Antlaşması Vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Avusturya için Geçerli mi?" sayfası 1960 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular