Aile üyeleri de Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere'ye gelebilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 16:59:34

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eşleri ya da 2 yıl beraber yaşadıkları partnerleri ve 21 yaşına gelmemiş çocukları da İngiltere'ye gelebilirler.

Aile üyeleri de Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere'ye gelebilir mi?

Ankara Antlaşması Vizesi ile eş/partner ve 21 yaşından küçük çocuklarınızı da İngiltere'ye getirebilirsiniz. Aile üyelerinizi İngiltere’ye getirmek için İngiltere Ankara Antlaşması Bağımlı Vizesi başvurusu yapılması gerekmektedir. Aile üyeleri Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi sahibi ile beraber başvuru yapabileceği gibi vize sahibi olan kişi İngiltere'de iken ailesi için Türkiye'den başvuru yapabilme imkânı da bulunmaktadır.

Aile bireylerinizi de beraberinizde götürmek ya da sonradan yanınıza almak için yapacağınız İngiltere vizesi başvurusunda maddi olarak geçim imkânlarınızın yeterli olup olmadığına da bakılacaktır. İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra devlet sosyal yardımlarına ihtiyacınız olmayacağını gösterebilmelisiniz. Ayrıca ailenizle beraber yaşamayı planladığınız evin aile yaşamı için yeterli büyüklük ve şartlarda olması gerekir.

İngiltere'ye bağımlı statüsünde gelen eşler, Ankara Antlaşması Vizesi sahibinden bağımsız olarak başka bir iş yerinde çalışabilir hatta kendi işini bile kurabilir ya da eşiyle birlikte çalışabilir. Ankara Antlaşması Vizesi sahibinin reşit olmayan çocukları devlet okullarından ücretsiz olarak faydalanabilir. Hem vize sahibi kişi hem de aile üyeleri İngiltere’ye geldikten sonra ücretsiz olarak devlet sosyal sağlık kurumu National Health Services’ten yararlanabilirler.

Ankara Anlaşması Vizesi sahibi olarak İngiltere’de istediğiniz eğitim alabilirsiniz. Dil eğitimi, mesleki kurslar, yüksek lisans, doktora, teknik eğitimler vb. hakkında bilgi için tıklayın!

Ankara Anlaşması Vizesi’ne yapılacak olan başvurular oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Düzenlemesi konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

“İngiltere vizesi başvuru prosedürleri nelerdir?”, “Brexit ile ilgili son gelişmeler nelerdir?”, “Ankara Anlaşması iptal mi oluyor?” gibi soruların cevaplarını İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

"Aile üyeleri de Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere'ye gelebilir mi?" sayfası 3866 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular