İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-03-18 12:43:55

İngiltere'de çalışma, şiket kurma, otaklık kurma, şirket devralma gibi amaçlarınız varsa başvuracağınız vize türü İngiltere Çalışma Vizesi'dir. Detaylar bu yazıda!

İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu

İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu; İngiltere'de iş kurmak, iş verene bağlı çalışmak, bir şirkete ortak olmak vb. gibi amaçları bulunan bireylerin başvuracağı vize türüdür. İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu yapmak isteyen bireylerin sahip olacağı bir takım hak ve yükümlülükler bulunmaktadır. Kısa süreli de olsa eğitim alabilir, aile üyelerini de vize başvurusu yaparak yanına alabilir, 5 yıl vize uzatmalarıyla İngiltere’de yaşamanın sonunda sürekli oturum başvurusu yapabilir, 1 yıl İngiltere’de sürekli oturum hakkı ile bulunarak İngiltere vatandaşlığı başvuru yapabilir. Sağlık hizmetlerinden vize türünün belirlediği sınırlar çerçevesinde faydalanabilir. Kendi içinde birçok kategoriye ayrılmaktadır.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi kategorileri şunlardır: 

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi: İngiltere'de yasal çalışma izinleriyle aynı iş yerinde aralıksız 1 sene çalışan kişilerin bu 1 yılın sonunda Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edilebilmelerini sağlayan İngiltere Çalışma/İş Vizesi türüdür. 

Tier-2 İngiltere Genel Çalışma/İş Vizesi: AB üyesi ya da İsviçre vatandaşları dışındaki ülke vatandaşlarının İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken İngiltere Çalışma/İş Vizesi türüdür.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi: Şirket içi transfer sonucu çalıştığı şirketin İngiltere’deki ayağında çalışmak üzere transfer edilen kişilerin İngiltere’de çalışabilmek için alması gereken İngiltere Çalışma/İş Vizesi türüdür.

İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu şartları oldukça zor ve karmaşıktır. Detaylı bilgiyi uzman danışmanlarımızdan alabilir, danışmanlık ile başvuru yaparak vize alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. İngiltere vizesi türleri hakkında güncel ve gerçeğe uygun haberleri İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.  

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu, İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  

Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Çalışma/İş Vizesi Başvurusu" sayfası 1246 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular