Ankara Antlaşması ile İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-10-15 08:35:46

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere'de 5 yılı doldurmanızın ardından alabileceğiniz Sürekli Oturum İzninden 1 sene sonra gerekli şartların da yerine getirilmesiyle İngiliz vatandaşlığı için başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Antlaşması ile İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi kapsamında Süresiz Oturum İzni alırken her ne kadar İngilizce dil sertifikasına gerek olmasa da İngiliz Vatandaşlığı'na başvuru için İngilizce dil sertifikası alınmış olmalıdır ve Life in the UK testinden de geçmiş olunmalıdır. 18-65 yaş arası olan kişiler İngiliz vatandaşlığına geçiş yaparken İngilizce sertifikası ve Life in the UK testi şartına mutlaka tabi olurlar. Bu sertifika ve test sonucu olmadan başvuru yapmak mümkün değildir.

Ankara Anlaşması Vizesi hakkında bilgi için TIKLA!

Bunlara ek olarak İngiliz vatandaşlığına başvuracak kişiye ait sabıka, polis kayıtları, mahkeme kararları, cezalar vs. incelenir ve bu belgeler başvuru sonucunu etkileyebilir. Son olarak son 12 ay içinde 90 gün ve son 5 yılda 450 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında kalmamış olmanız ve önceki başvurularınızda herhangi bir yalan beyan/ sahte evrak vb. kullanmamış olmanız önemli noktalardır.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireylere öncelikle 1 yıllık vize verilir ve vize  uzatma başvurularıyla bu 5 yıla tamamlandıktan sonra sürekli oturum başvurusunda bulunma hakkı verilir. İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak en az 1 yıl bulunan bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabilecek olup İngiltere vatandaşlık başvuru koşullarını sağlayarak vatandaşlık sertifikasını alan bireyler geçerlilik süresi 10 yıl olan İngiltere pasaportu başvurusunda bulunabilirler. Süresiz oturum, İngiliz vatandaşlığı ve İngiliz pasaportu başvurularında sağlanması gereken farklı koşullar mevcuttur. Bunları öğrenebilmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi reddiyle karşılaşan bireylerin, İngiltere vizesi alt kategorilerine göre farklılık gösteren çeşitli itiraz yolları bulunmaktadır. İngiltere vizesi başvurunun ret nedenleri şunlar olabilmektedir; sahte bilgi veya belge sunulması, puanlama sisteminden tam puan alamama, kişisel bilgileri eksik veya yanlış beyan etme, İngiliz makamlarından bilgi veya belge saklama vs. İngiltere vizesi ret gerekçeleri çoğaltılabileceği gibi vize reddi almamak için İngiltere vizesi ve vize retlerine itiraz başvuruları için alanında uzman danışmanlardan destek alınması önerilmektedir.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir. Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başta olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi ile ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

"Ankara Antlaşması ile İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu" sayfası 5591 defa okundu