İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-09-27 05:14:20

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireylerin başvuruda bulunması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi'dir. 

İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireylerin başvuruda bulunması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Yerleşim Vizesi türleridir. İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesine sahip olmak isteyen bireylerin başvuru şartlarını sağlamalı, titizlikle başvuru dosyasını hazırlayarak eksiksiz bir başvuru yapması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvurularını danışmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler, vize başvuru işlemlerinin başlatılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızdan danışmanlık alarak vize sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden birkaç tanesi şöyle sıralanabilir;

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olan bireylerin eşlerinin ve çocuklarının başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Bireyler evli olduklarını evlilik cüzdanlarıyla kanıtlayarak ve gerekli diğer evrakları da başvuru dosyasına ekleyerek bu vize türünün sahibi olabilecektir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: Sürekli oturum veya İnigliz vatandaşlığı sahibi olarak İngiltere'de bulunan bireylerin yanına yerleşmek isteyen partnerin en az 2 yıl birlikte yaşadıklarını, ilişkilerinin devam ettiğine dair çeşitli kanıtlarını başvuru evrakları arasına koyarak başarılı bir başvuru yapabileceği bir vize türüdür. 

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de bulunan nişanlısının yanına taşınmak ve daha sonra İngiltere’ye kesin olarak yerleşmek isteyen bireylerin başvuru yapması gereken vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yapacak olan kişilerin nişanlı olduğuna dair belgeler sunmasının yanı sıra maddi yeterliliğini de göstermesi beklenir. 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi: İngiltere'de siyasi sığınma veya insani koruma ile bulunan kişilerin ailelerini yanlarına getirmek için başvuracakları İngiltere vizesi türüdür. Gerekli evraklar ve başvuru şartlarını firmamızın uzmanlarından öğrenebilirsiniz. 

Diğer İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

İngiltere Yerleşim Vizesi'nin sağladığı avantajlar şöyle örneklendirilebilir;

  • Eğitim alabilirsin.z. 
  • İngiltere’de Yerleşim Vizesi türleriyle eğitim alacak olan bireyler; eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama imkanları, ücretleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirler.
  • İngiltere’ye yerleşim vizesi türleriyle giden bireylerin belirli bir süre çalışma hakkı da olacaktır. İngiltere’de çalışmahakkına bu vize türü dışında nasıl sahip olabileceğinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
  • Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödendikten sonra İngiltere’de sağlıkhizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İngiltere’ye 6 aydan uzun sürelerle gitmeyi planlayan kişiler National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirler.
  • Bu vizeye sahip olan bireyler İngiltere’ye gittiğinde en kısa zamanda bir pratisyen doktora (GP) kaydolarak, pratisyen hekime (GP) ücretsiz muayene olabilecektir. 
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesibaşvurunuz reddedilirse vize reddine karşı tam kapsamlı itiraz hakkınız bulunmaktadır.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sürenizin dolması halinde İngiltere’den başvuru yaparak uzatabilirsiniz.

İngiltere Yerleşim Vizesi hakkında edtaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz. 

Diğer İngiltere vizesi türleri için uzmanlarımız ile irtibata geçebilir, aşağıda listelenmiş sayfaları inceleyerek bilgi edinebilirsiniz."

İngiltere'de eğitim almak birçok insanın hayalini süslemektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerde çeşitli eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken, kendi içinde kategorileri bulunan İngiltere vizesi türleri için İngiltere Öğrenci Vizesi sayfasından detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri, başvuru koşulları, vize türleri ve gerekli belgeler listesi için İngiltere vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi:  İngiltere’ye turistik amaçlarla gitmek isteyen bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa bazı türleriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen için detaylı bilgiyi web sitesinden elde edebilirsiniz. 6 ay ve daha kısa süreli seyahatleriniz kullanabileceğiniz bu vizenin alt kategorileri için tıklayın. 

Ankara Anlaşması Vizesi: Birleşik Krallık’ta kendi işinin patronu olarak şirket/işletme kurmak isteyen bireyler bu vize türüne başvuruda bulunabilecektir. Bu vize türüyle İngiltere’de kendi işinizi kurup İngiltere’ye yerleşebilirsiniz. İngiltere’de işçi olarak çalışmak yerine kendi işinizi kurarak hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru şartları ve başvuru evraklarının neler olduğunu öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere Çalışma Vizesi: İngiltere’ye yatırım yapmak, ortaklık kurmak, çalışmak, girişimci olmak gibi çeşitli amaçlarla gidecek olan bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vizenin alt kategorileri hakkına bilgi veren sayfamıza giderek her türlü sorularının yanıtlarını bulabileceksiniz. BURAYI tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu" sayfası 842 defa okundu