İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-03-18 12:43:09

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de eğitim görmek isteyen kişilerin başvurabileceği ve kendi içinde farklı türlere ayrılan bir vize türüdür.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

İngiltere Vizesi almak isteyen birey öncelikle hangi amaçla gidecek ise ona uygun olan bir vize türüne başvurmalıdır. İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu retlerinin önemli bir kısmı yanlış vize türlerine başvurulmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir hataya düşmemek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İngltere'de eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği İngiltere Öğrenci Vizesi  türleri şunlardır:

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi: İngiltere’de en fazla 6 aya kadar olan dil eğitimleri, spor veya hobi kursları vb. eğitimlere katılabilmek üzere başvurulması gereken İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. Bu vizenin belirli şartları vardır. Bunlardan bazıları: 18 yaşında veya üzerinde olmaları, uygun konaklama imkanlarının bulunması, Birleşik Krallık’a eğitim almak amacıyla gelmek istediğini kanıtlıyor olması vb. olarak sayılabilir. 

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi:İngiltere’de sadece dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurması gereken İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. 6 ile 11 ay süreyle sadece dil eğitimi almak isteyen 18 yaşından büyük bireyleri kapsayan bir vizedir. İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sadece dil eğitimi içindir ve mesleki eğitim almak amacıyla başvurulamaz. Bu vizeye başvurabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle örnekleyebiliriz: Akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı almış olmak, uygun konaklama imkanlarına sahip olmak, 18 yaşında veya üzerinde olmak vb.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi: 4 ile 17 yaş aralığındaki çocukların İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmesini sağlayan İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür. Çocuklar için başvuru yapılırken oldukça dikkat edilmesi gereklidir. Detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi: İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli nedenlerle 6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken İngiltere Öğrenci Vizesi türüdür.  İngiltere’de eğitim görmek üzere bu dört kategorideki vizelerden birini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sahibinin gidiş amacı, bulunduğu şartların uygunluğu ve başvuru dosyasında evrakların doğruluğu konusunda verdiği güven ile vize memuru başvuruyu olumlu sonuçlandıracaktır.

Firmamız 2006’dan bu yana İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu alanında Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofisleriyle hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Vize Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla yıllardır hizmet veren firmamızla İngiltere Öğrenci Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek İngiltere Öğrenci Vizesi başvurunuz ile ilgili her türlü konuda danışmanlık alabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu" sayfası 1220 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular