İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-10-13 21:24:03

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de eğitim görmek isteyen kişilerin başvurabileceği ve kendi içinde farklı türlere ayrılan bir vize türüdür.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

İngiltere Vizesi almak isteyen birey öncelikle hangi amaçla gidecek ise ona uygun olan bir vize türüne başvurmalıdır. Vize retlerinin önemli bir kısmı yanlış vize türlerine başvurulmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir hataya düşmemek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İngltere'de eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği İngiltere Öğrenci Vizesi türleri şunlardır:

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi: İngiltere’de en fazla 6 aya kadar olan dil eğitimleri, spor veya hobi kursları vb. eğitimlere katılabilmek üzere başvurulması gereken vize türüdür. Bu vizenin belirli şartları vardır. Bunlardan bazıları: 18 yaşında veya üzerinde olmaları, uygun konaklama imkanlarının bulunması, Birleşik Krallık’a eğitim almak amacıyla gelmek istediğini kanıtlıyor olması vb. olarak sayılabilir. 

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi:İngiltere’de sadece dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. 6 ile 11 ay süreyle sadece dil eğitimi almak isteyen 18 yaşından büyük bireyleri kapsayan bir vizedir. İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sadece dil eğitimi içindir ve mesleki eğitim almak amacıyla başvurulamaz. Bu vizeye başvurabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle örnekleyebiliriz: Akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı almış olmak, uygun konaklama imkanlarına sahip olmak, 18 yaşında veya üzerinde olmak vb.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi: 4 ile 17 yaş aralığındaki çocukların İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda eğitim görebilmesini sağlayan vize türüdür. Çocuklar için başvuru yapılırken oldukça dikkat edilmesi gereklidir. Detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi: İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi çeşitli nedenlerle 6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür.  İngiltere’de eğitim görmek üzere bu dört kategorideki vizelerden birini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sahibinin gidiş amacı, bulunduğu şartların uygunluğu ve başvuru dosyasında evrakların doğruluğu konusunda verdiği güven ile vize memuru başvuruyu olumlu sonuçlandıracaktır.

Firmamız 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı alanında Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofisleriyle hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Vize Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla yıllardır hizmet veren firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek İngiltere Vize başvurunuz ile ilgili her türlü konuda danışmanlık alabilirsiniz.

“İngiltere vizesi türleri son değişiklikler nelerdir?”, “İngiltere’de sürekli oturum şartları nelerdir?”, “Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de hangi işler yapılabilir?” vb. sorulara yanıt arayan bireyler Birleşik Krallık vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek güncel değişikliklerden haberdar olabilecektir.

Öğrenci Vizesi hakkında detaylar için tıklayın!

Diğer İngiltere vize türleri ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki sitelerden elde edebilirsiniz. 

İNGİLTERE TURİST/ZİYARETÇİ VİZESİ 

İngiltere İş Ziyareti Vizesi, İngiltere Akademik Ziyaretçi/Turist Vizesiİngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi, İngiltere PLAB Testi Vizesi, İngiltere Tıbbi Tedavi Vizesi olarak örneklendirilebilir. Diğer İngiltere Ziyaretçi/Turist Vizesi türleri ve başvuru şartları için TIKLAYINIZ! İngiltere Turist Vizesi türleri ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi almak ve İngiltere Turist Vizesi başvurusu yapmak için iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ 

İngiltere Çalışma Vizesi çeşitli türlere ayrılmıştır. 

İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi, bir işveren tarafından istihdam edilmek üzere İngiltere’ye giderek çalışmak isteyenlerin alması gereken İngiltere vizesi türüdür. 

Ankara Antlaşması Vizesi: Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında standart şartlar yerine işi yapabilecek düzeyde şartlara sahip olunmasının yeterli olduğu ve yalnızca 18 yaşından büyük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği İngiltere vizesi türüdür.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi: En az 1 yıl süreyle İngiltere Tier-4 Öğrenci Vizesi veya diğer herhangi bir İngiltere'de yasal olarak çalışmaya izin veren vize türüyle İngiltere'de bulunan ve yine en az 1 yıl süreyle aynı işyerinde ve yasal olarak çalışan kişiler, Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi’ne başvurabilirler.

İngiltere'de çalışma izni ile çalışan bireyler eğitim alma hakkına da sahip olabilecektir. İngiltere'de hangi eğitimleri alabileceğiniz, bu eğitimlerin ücretleri ve süreleri hususunda bilgi ve danışmanlık için TIKLAYIN!

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ 

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireylerin başvuruda bulunması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Yerleşim Vizesi türleridir. İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesine sahip olmak isteyen bireylerin başvuru şartlarını sağlamalı, titizlikle başvuru dosyasını hazırlayarak eksiksiz bir başvuru yapması gerekmektedir. İngiltere vizesi başvurularını danışmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler, vize başvuru işlemlerinin başlatılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızdan danışmanlık alarak vize sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

İNGİLTERE VİZESİ TÜRLERİNİN HEPSİ HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN!

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu" sayfası 841 defa okundu