AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-10-15 22:04:28

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi İngiltere’de yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan bağımlı aile üyelerinin başvurması gereken vize türüdür. İngiltere’ye yerleşim yapmak isteyen akrabalarınızın hangi evraklara ihtiyacı olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.   

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Avrupa Birliği vatandaşları Birleşik Krallık’ta serbest dolaşım haklarından kaynaklı olarak İngiltere vizesi almaksızın gelebilmekte ve yaşayabilmektedir. Ancak onların İngiltere veya Avrupa Birliği vatandaşı olmayan bağımlı aile üyeleri (eş, partner, çocuklar, anne, baba vb.) vize almadan İngiltere’ye giriş yapmalarında engelle karşılaşabileceklerdir. 

AB Vatandaşlarının için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve Avrupa Birliği dışında yaşayan eşleri, Birleşik Krallık veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve İngiltere ve/veya AB dışında yaşayan 21 yaş altındaki çocukları, ebeveynleri ve diğer bağımlı akrabaları bu vize türüne başvuruda bulunabilecektir. 

Bu vize türünün çeşitli başvuru şartları ve gerekları vardır. Maddi yeterliliklerini ve şahsi bilgilerini başvuru dosyasında çeşitli belgelerle kanıtlamanız gereklidir. 

Başvuru dosyasında bulunması gereken belgeler kişiden kişiye değişmektedir. 

  • İngilizce olarak doldurulmuş başvuru formu, 
  • maddi yeterlilikleri gösteren belgeler (maaş bordrosu, banka hesap bilgileri vb.)
  • şahsi bilgiler (kişilerin yakınlık derecesi, hangi işi yaptığı, nerede yaşadığı vb.) olarak örneklendirilebilen evraklar hakkında detaylı bilgiyi firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

DİĞER İNGİLTERE VİZESİ TÜRLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYİ AŞAĞIDAKİ SAYFALARDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

İNGİLTERE ZİYARETÇİ/TURİST VİZESİ 

İngiltere Turist Vizesi; aile üyeleri veya arkadaşları ziyaret, iş, spor ya da sanat ile ilgili bir etkinliğe katılmak, tatil yapmak, tıbbi tedavi almak gibi amaçlarla başvuru yapılabilen bir vize türüdür. 6 ay ve daha kısa sürelerle ziyaret izni sağlamaktadır. Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren konsolosluk birimi olarak İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu 6 aylık veya 2 – 5 ve 10 yıllık süreyle vize verir. İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız! 

İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ

İngiltere Öğrenci Vizesi; İngiltere'de eğitim almak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. İngiltere'de 6 aydan kısa, 6 ay veya daha uzun süreli eğitimleriniz (lise, lisans, yüksek lisans, dil okulu vb.) için bu vize türüne başvurmanız ve gerekli şartları sağlamanız gereklidir. İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayın!

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ

İngiltere'de çalışmak isteyenlerin başvuracağı vize türüdür. Tier-1, Tie2 ve Tier-5 olarak çeşitli kategorileri bulunmaktadır. Her biri için farklı vize başvuru kriterleri mevcuttur. Puan bazlı vize türleri olmaları sebebiyle tam puan alamayan bireylerin vize alma ihtimalleri de azalmaktadır. İngiltere İş Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için TIKLAYIN!

ANKARA ANTLAŞMASI VİZESİ

Ankara Antlaşması Vizesi İNgiltere'de iş kurmak isteyen bireylerin başvuracağı vizedir. İngiltere'de sermaye, sektör, mesleki yeterlilik, diploma, eğitim, lokasyon vb. gibi sınırlamaların bulunmaması sebebiyle iş kuracak olan girişimci iş insanlarının tercih ettiği vize türü haline gelmiştir. Vize başvuru şartları başvuru sahiplerine göre çeşitlilik gösterecektir. Detaylı bilgiler için TIKLAYIN!

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ

İngiltere Evlilik Vizesi, evli çiftler, nişanlı çiftler, ebli olmayan çiftler, anne, baba, diğer akrabalar vb. kişilerin İngiltere'deki akrabalarının yanına yerleşebilmelerini sağlayacak olan vize türüdür. İngiltere Yerleşim Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayın!

İngiltere Vizesi en zor alınan vize türlerinden bir tanesidir. İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıdadır. Bu sebeple danışmanlık alınması veya alanında uzmanlardan destek alınması büyük önem taşımaktadır. Danışmanlık alabilmek ve detaylı bilgi edinebilmek için tıklayın! İngiltere Vizesi alanında profesyonel hizmet veren firmamızın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere’de eğitim ile ilgili detaylı bilgiler için İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz. Detaytlar için tıklayın!

İngiltere vizesi başvuru prosedürleri ile ilgili güncel değişikliklerini, İngiltere vizesi başvurusu sahiplerine profesyonel hizmet sağlayan firmamız tarafından hazırlanan İngiltere’de Son Gelişmeler sayfasını takip ederek elde edebilirsiniz. 

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu" sayfası 820 defa okundu