AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2022-03-16 13:04:38

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi İngiltere’de yaşamakta olan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan bağımlı aile üyelerinin başvurması gereken vize türüdür. İngiltere’ye yerleşim yapmak isteyen akrabalarınızın hangi evraklara ihtiyacı olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.  

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Avrupa Birliği vatandaşları Birleşik Krallık’ta serbest dolaşım haklarından kaynaklı olarak İngiltere vizesi almaksızın gelebilmekte ve yaşayabilmektedir. Ancak onların İngiltere veya Avrupa Birliği vatandaşı olmayan bağımlı aile üyeleri (eş, partner, çocuklar, anne, baba vb.) vize almadan İngiltere’ye giriş yapmalarında engelle karşılaşabileceklerdir. 

AB Vatandaşlarının için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi: İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve Avrupa Birliği dışında yaşayan eşleri, Birleşik Krallık veya AB üye ülke vatandaşı olmayan ve İngiltere ve/veya AB dışında yaşayan 21 yaş altındaki çocukları, ebeveynleri ve diğer bağımlı akrabaları bu vize türüne başvuruda bulunabilecektir. 

Bu vize türünün çeşitli başvuru şartları ve gerekları vardır. Maddi yeterliliklerini ve şahsi bilgilerini başvuru dosyasında çeşitli belgelerle kanıtlamanız gereklidir. 

Başvuru dosyasında bulunması gereken belgeler kişiden kişiye değişmektedir. 

  • İngilizce olarak doldurulmuş başvuru formu, 
  • maddi yeterlilikleri gösteren belgeler (maaş bordrosu, banka hesap bilgileri vb.)
  • şahsi bilgiler (kişilerin yakınlık derecesi, hangi işi yaptığı, nerede yaşadığı vb.) olarak örneklendirilebilen evraklar hakkında detaylı bilgiyi firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru prosedürleri ile ilgili güncel değişikliklerini, İngiltere vizesi başvurusu sahiplerine profesyonel hizmet sağlayan firmamız tarafından hazırlanan İngiltere’de Son Gelişmeler sayfasını takip ederek elde edebilirsiniz. 

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  

Uzmanlarımıza AB Vatandaşlarının Bağımlıları Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu" sayfası 1193 defa okundu


Sıkça Sorulan Sorular