İngiltere'de Kaçak Bulunmuş Olmak Ankara Antlaşması İçin Sorun Olur Mu?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-24 05:17:47

İngiltere'de geçmişinizde kaçak olarak ikamet etmişseniz bu Ankara Antlaşması için direkt ve tek ret sebebi değildir.

İngiltere'de Kaçak Bulunmuş Olmak Ankara Antlaşması İçin Sorun Olur Mu?

Burada önemli olan İngiltere'de kaçak olarak bulunma sürecinizin Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi başvurunuzla ilgisi olmamasıdır. Yani başvurunuzda belirttiğiniz işinizi gerçek hayatta da yapabilecek niteliklere sahipseniz ve öbür belgeleriniz de şartlara uygun şekilde hazırlandıysa vizeniz olumlu sonuçlanabilir. Ancak kaçak durumdayken Ankara Anlaşması için başvuru yaparsanız büyük ihtimal ret alırsınız. Dolayısıyla Türkiye'ye gelip ülkenizden başvuru yapmanız doğru olacaktır. Daha önceden İngiltere'de kaçak bulunmuş bir kişinin Avrupa Adalet Divanı'nda davası görülmüş ve bu davaya göre kişiler kaçak olduğu halde Ankara Anlaşması hükümlerine göre  İngiltere vizesine başvurabilmiştir  ancak bu her zaman pratikte böyle olmamaktadır.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesindeki en önemli nokta otoriteye sahte belge sunmamanız ve yalan beyanda bulunmamanızdır. Direkt ret sebebi olan asıl budur.

Kısacası uzman danışmanlık aldığınız, sahte belge kullanmadığınız, işinizi gerçek hayatta da yapabileceğinize olan inandırıcılığınız olduğu ve Türkiye'den başvuru yaptığınız takdirde Ankara Anlaşması vizesinden kabul alma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Ankara Antlaşması kapsamındaki İngiltere Vizesi başvuruları alanında uzman danışmanlarımızla görüşmek için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'ndan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

"İngiltere'de Kaçak Bulunmuş Olmak Ankara Antlaşması İçin Sorun Olur Mu?" sayfası 1666 defa okundu