İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiliz Vatandaşlığı

2015-01-20 08:45:28

ankara antlaşması ingiltere, ankara antlaşması başvurusu, ingiltere vizesi, ankara antlaşması

İngiltere'de iş kurmak üzere yapılacak İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ilk başvurusunun ardından İngiliz vatandaşlığına geçmek için yapılacak olan başvuru süreci 4 temel adımdan oluşmaktadır.

1- İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi - İlk Başvuru

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapılacak ilk İngiltere Vizesi başvurusu, kişinin İngiltere'ye gitmesine ve işi başlatmasına olanak sağlayan 1 yıllık vizeyi almasını sağlayacak ilk ve en önemli adımdır. Bu başvuru esnasında başvuru sahibinin İngiltere'de yapacağını beyan ettiği işi gerçekten yapıp yapamayacağına bakılmaktadır. Bu bağlamda kişinin Türkiye'deki yaşamı, geçmişi, iş ve eğitim hayatı detaylı olarak incelenmektedir. Başvuru sahipleri İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu esnasında sahip oldukları diplomaları, ustalık-kalfalık belgelerini, kurs bitirme sertifikalarını, ticaret sicil gazetelerini, esnaf ve sanatkar oda kayıtlarını, iş tecrübelerini gösteren dökümanları ve mesleki yeterliliğe sahip olduklarını gösteren diğer bütün evraklarını başvuru dosyalarına eklemelidirler. 

 

2- İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi - Uzatma Başvurusu

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapılacak olan bu ikinci başvuru kişinin İngiltere'deki işini ve yaşamını devam ettirmek üzere 1 yıllık vizenin dolmasından önce yapması gereken başvurudur. Bu aşamada başvuru sahibinin İngiltere'deki yaşamı, kural ve yasalara uyup uymadığı, yapılan işten yeterli düzeyde kar elde edip etmediği gibi bir takım hususlar değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda kişiye uzatma verilip verilemeyeceğine karar verilir.

Home Office (İçişleri Bakanlığı) yetkilileri verilen belgeleri ve yapılan işi yeterli görürse 3 yıla kadar vize uzatması verebilir. Ancak herhangi bir olumsuzluk olması durumunda vize başvurusunu reddedebilecekleri gibi daha kısa süreli olarak vize de verebilirler. 3 yıldan kısa süreli vize alınması halinde sürekli oturum izni alabilmek için yine vize süresinin dolmasından önce başvuru yapılarak İngiltere'de kalış süresinin 5 yıla tamamlanacak şekilde uzatılması gerekmektedir. 

 

3- İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi - Sürekli Oturum İzni Başvurusu

Ankara Anlaşması Vizesi uzatma başvurularından sonra toplam 5 yıl İngiltere’de bulunduktan sonra üçüncü adımda yapılacak olan başvuru sürekli oturum izni başvurusudur. Vize memurlarının İngiltere'deki yaşamınızı ve geçmişinizi incelediği bu aşamada sonucun olumlu olması halinde kişi sürekli oturum izni sahibi olur ve İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sahibi olmaktan çıkar. Bunun anlamı artık kişinin ilk başvuru esnasında ifade ettiği işi yapmak zorunluluğunun ortadan kalkmasıdır. Kişi bu izni aldıktan sonra iş değiştirebilir, alan değiştirebilir veya çalışma şeklini değiştirerek kendi işyerinin sahibi olmak yerine bir işverenin yanında çalışmaya başlayabilir. 

 

4- İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi - İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu

Sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra dördüncü ve son adım İngiliz vatandaşlığı başvurusudur. Ancak başvuru sahibinin başvuru yapabilmesi için bu koşulların haricinde Life in the UK testini başarıyla geçmesi ve dil yeterliliğini de sağlaması gerekmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanarak İngiliz vatandaşlığı alan kişi tamamen bir İngiliz ile aynı haklara sahip olur, oy kullanabilir ve sosyal haklardan faydalanabilir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi’ne yapılacak olanbaşvurular oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

  • "İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiliz Vatandaşlığı" sayfası 1983 defa okundu
  • ankara antlaşması ingiltere, ankara antlaşması başvurusu, ingiltere vizesi, ankara antlaşması
  •   «  İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiliz Vatandaşlığı sayfasını paylaş
  • İngiltere Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Vize Redlerine İtirazlar
  • Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu
x

Bizi Takip Edin