İlk Başvurudan İngiltere Vatandaşlığı Başvurusuna Kadar Ankara Antlaşması Süreci

2015-09-29 07:53:53

İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, süresiz oturum izni, İngiltere vatandaşlığı

Ankara Antlaşması Vizesi’ne başvuru yapacak kişilerin ilk vize başvurusundan İngiltere vatandaşlığına geçiş başvurusuna kadar tabi olacakları süreler ve prosedürler hakkında bilgi sahibi olmaları yararlı olacaktır.

İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi ile iş kurmak isteyen kişiler, hayatlarına İngiltere’de İngiliz vatandaşlığı alarak devam etmek istiyorlarsa ilk başvurudan İngiltere vatandaşlığı başvurusuna kadar belirli aşamalardan geçeceklerdir. Bu aşamalar aşağıdadır;

 

1.İlk Başvuru

İngiltere’de iş kurmak isteyen kişilerin Ankara Antlaşması Vizesi ‘ne yapacakları ilk İngiltere vizesi başvurusudur. İlk başvuruda bu İngiltere vizesi kapsamında İngiltere'de yapılacak işin hayata geçirilebilirliği, kişinin mesleki yeterliliği, sermaye miktarının yeterli olup olmadığı gibi kriterler vize memurları tarafından değerlendirilir. Bu aşama vize başvuru sürecinin en önemli adımıdır. Bu nedenle gerçekçi, tutarlı ve makul bir başvuru dosyası hazırlanması oldukça önem arz eder. İlk başvuru sonucunda alınan Ankara Anlaşması Vizesi 1 yıllık geçici bir vize olarak verilmektedir.

 

2.Uzatma Başvurusu

1 yıl süreli verilen Ankara Anlaşması Vizesi süresinin dolması ile İngiltere'de kurulan işin devamlılığını sağlamak üzere yapılacak olan başvurudur. Ankara Antlaşması Vizesi'nin uzatma başvurusu esnasında yetkililer kişinin İngiltere'de geçirdiği 1 yılı inceler. Bu aşamada kişinin İngiltere'de yaptığı işin kara geçip geçmediği ve devam edilebilirliği gibi kriterler değerlendirilir. Uzatma başvurusu sonucu alınan uzatmanın süresi 3 yıl veya daha altı olabilmektedir.

 

3.Süresiz Oturum İzni Başvurusu

Süresiz oturum izni başvurusu, İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında uzatmalarla birlikte toplamda 5 yılın tamamlanmasının ardından yapılacak üçüncü başvurudur. Bu aşamada Ankara Anlaşması Vizesi kapsamında İngiltere'de iş kurmuş olan başvuru sahibinin İngiltere'deki yaşamı, işinin durumu gibi kriterler değerlendirilmektedir.

 

4.İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu

İngiltere’de süresiz oturum iznini alındıktan 1 yıl sonra Ankara Antlaşması Vizesi sahibi kişiler, İngiltere vatandaşlığına geçmek üzere başvuru yapabilirler. İngiltere vatandaşlığı başvurusu aşamasında ise İngilizce dil sertifikası, Life in the UK sınavından başarılı bir sonuç alınması gibi şartlar incelenir. Bunların yanı sıra kişinin sabıka, polis kaydı, mahkeme kararları, cezalar vb. hususlar da incelenmektedir. İngiliz vatandaşlığı başvurusu sonucu alınan vatandaşlık ile kişi bir İngiltere vatandaşının sahip olduğu tüm haklara sahip olur. Bu sayede çifte vatandaşlığa geçmiş olurlar.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları, oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

  • "İlk Başvurudan İngiltere Vatandaşlığı Başvurusuna Kadar Ankara Antlaşması Süreci " sayfası 3058 defa okundu
  • İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, süresiz oturum izni, İngiltere vatandaşlığı
  •   «  İlk Başvurudan İngiltere Vatandaşlığı Başvurusuna Kadar Ankara Antlaşması Süreci sayfasını paylaş
  • İngiltere Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Vize Redlerine İtirazlar
  • Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu
x

Bizi Takip Edin