Ankara Antlaşması Vizesi’ne Başvuracak Kişinin Taşıması Gereken Şartlar Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-06-16 14:55:44

Reşit yaşa gelmiş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerekli tüm şartları sağlaması durumunda Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere'de kendi işini kurabilme imkânına sahiptir.

Ankara Antlaşması Vizesi’ne Başvuracak Kişinin Taşıması Gereken Şartlar Nelerdir?

Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de çalışacak olan kişinin bu amacını gerçekleştirmek için İngiltere'de yapacağı işin serbest meslek sahibi statüsünde yapılıyor olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin serbest meslek sahibi olarak İngiltere'de kurulacak iş için mesleki yeterliliğe sahip olması şarttır.

Ankara Antlaşması kapsamında yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında önemli noktalardan biri, İngiltere'de yapılacak iş için gerekli eğitim, tecrübe ve sermayeye sahip olunmasıdır. Ayrıca bu işi yapabileceğinizi kanıtlayan ne kadar belge var ise başvuru evrakları içerisine eklenmelidir.

Yapacağınız iş için sahip olduğunuz tecrübe ve sermaye için belirlenmiş bir alt veya üst sınır bulunmamaktadır. Burada önemli olan husus, devlet yardımı almadan, başka bir kişiye ihtiyaç duymadan ve kayıt dışı çalışmadan İngiltere'de yapmayı düşündüğünüz işi sürdürülebilir olmanızdır.

Üniversite mezuniyeti, iş tecrübesi veya belirli miktarda paranın banka hesabında bekletilmesi gereken asgari süre gibi genel geçer koşullar Ankara Antlaşması kapsamında yapılan vize başvurularında aranmaz. Yani Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları kendi içinde özellikler barındırmaktadır. Bu nedenle genel bilgilerden ziyade sizin durumunuza göre bir başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"Ankara Antlaşması Vizesi’ne Başvuracak Kişinin Taşıması Gereken Şartlar Nelerdir?" sayfası 1998 defa okundu