Ankara Antlaşması Vizesi İle İngiltere’de İş Kurmak

Güncellenme Tarihi: 2019-04-23 22:29:44

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında iş kurmak için öncelikle bu vizeye yapılan başvurularda aranan kriterlere uygun olup olmadığınızın değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi İle İngiltere’de İş Kurmak

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kurabilmeniz için yapacağınız işin serbest meslek niteliğinde bir iş olması şarttır. Kuracağınız işin serbest meslek niteliğinde, yasal bir iş olması zorunlu olduğu halde işi yapma şeklinize dair bir sınırlama getirilmemiştir. Yani Ankara Anlaşması Vizesi ile serbest meslek sahibi olarak çalışmak şart olmasına karşın, çalışma şeklinin bir önemi bulunmamaktadır. Aşağıda İngiltere'de bu İngiltere vizesi ile kuracağınız işleri yapma şekilleri maddeler halinde gösterilmiştir. Bunlardan birini seçmek suretiyle işinizi kurabilirsiniz;

  • Yeni bir işyeri açabilirsiniz.
  • Home-office (evden) iş yapabilirsiniz.
  • İşinizi seyyar olarak yapabilirsiniz.
  • Kurulu olan bir şirketi devralabilirsiniz.
  • Var olan bir işletmenin  haklarını 3 – 5 – 10 yıl gibi sürelerle devralabilirsiniz.
  • Bir ortaklık kurarak yapabilirsiniz.

Yukarıda da anlatıldığı gibi işinizi istediğiniz seçeneğe göre yapma hakkınız bulunmaktadır. Yani mutlaka bir iş yeri açmanız gibi bir şart yoktur.

Ankara Anlaşması kapsamında alınan İngiltere vizesi ile yapılabilecek işlere dair bazı özel düzenlemeler hariç olmak üzere herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Bu özel düzenlemelere tabi işlere örnek olarak mali müşavirlik, diş hekimliği gibi işleri örnek olarak gösterebiliriz. Özel düzenlemelere tabi olan bu meslekler hariç olmak üzere Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında serbest meslek sahibi olarak yapılabilen ve yasal olan her türlü işi kurabilme hakkınız vardır.

Çocuk bakıcılığı, tamircilik, sıva, boya, badana ve fayans ustalığı, gayrimenkul danışmanlığı, grafik tasarımcılık, temizlikçilik, marangozluk, pastacılık, oyunculuk, seyyar satıcılık, pazar araştırması danışmanlığı vb. işleri Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de kurabileceğiniz işlere örnek olarak gösterebiliriz.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları, oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"Ankara Antlaşması Vizesi İle İngiltere’de İş Kurmak" sayfası 2305 defa okundu