Ankara Antlaşması ile İngiltere Vatandaşlığı Kaç Senede Alınır?

2015-10-12 12:57:05

Ankara Antlaşması, İngiltere vizesi, 3 yıllık, 1 yıl, Süresiz Oturum İzni, İngiliz vatandaşlığı

Bilindiği gibi Ankara Antlaşması İngiltere vizesi Türk vatandaşlarının İngiliz vatandaşlığı alabilmesini sağlayan bir vizedir. 

Yalnızca Türk vatandaşlarının yararlanabildiği Ankara Anlaşması İngiltere vizesi  ile normal şartlarda alınması gereken çok daha kısa sürede İngiliz vatandaşlığı alınabilir.  Toplam 5 senede alabileceğiniz İngiliz vatandaşlığı içi Ankara Antlaşması vizesini nasıl değerlendirdiğiniz çok önemlidir.

Bir iş vizesi olan Ankara Antlaşması İngiltere vizesi ilk olarak 1 yıllık süre ile verilir. Bu 1 yılda kişinin İngiltere’de gösterdiği performans çok önemlidir. Yasalara uyarak tıpkı vize başvurusunda belirtildiği gibi iş planını uygulanması ve bundan gelir elde edilmesi önemlidir. Eğer bu ilk 1 yılda başarılı bir performans sergilenemezse 3 yıllık uzatma vizesini almak zorlaşabilir. 3 yıllık uzatma vizesine hem İngiltere’den hem de Türkiye’den başvurabilirsiniz. 3 yıllık uzatma başvurusunun verilmesi ile aynı işi 3 yıl daha İngiltere’de yaparak gelir elde edebilirsiniz ve toplam 4 sene sonunda Süresiz Oturum İzni için başvuru yapabilirsiniz. Süresiz Oturum İzninden sonra ise dilediğiniz işi yapma imkanı vardır. Bu oturum iznini almak için herhangi bir İngilizce dil testine girmek zorunda veya bir mülakata gitmek zorunda da değilsiniz. Süresiz oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra ise İngiliz vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsiniz. İngiliz vatandaşlığını alabilmeniz için İngiltere’de geçirmiş 5 yıl içerisinde isminizin yasal olmayan hiçbir işe bulaşmamış olması gerekmektedir. Ayrıca vatandaşlığı alabilmek için Life in the UK sınavını da geçebilmek zorundasınız.

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi de dahil olmak üzere diğerHer çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Vize Redleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçmek için tıklayınız »

  • "Ankara Antlaşması ile İngiltere Vatandaşlığı Kaç Senede Alınır?" sayfası 1983 defa okundu
  • Ankara Antlaşması, İngiltere vizesi, 3 yıllık, 1 yıl, Süresiz Oturum İzni, İngiliz vatandaşlığı
  •   «  Ankara Antlaşması ile İngiltere Vatandaşlığı Kaç Senede Alınır? sayfasını paylaş
  • İngiltere Vizesi Başvurusu
  • İngiltere Vize Redlerine İtirazlar
  • Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu
x

Bizi Takip Edin