Öğrenci ve Turistler için Özetle Ankara Antlaşması

2015-05-08 08:59:43

İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması, turist, öğrenci

Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının faydalanabildiği İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere birçok fırsat sunuyor.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye, bazı Balkan ve Doğu Avrupa ülkeleri ile Avrupa Ekonomik topluluğu üyeleri arasında imzalanmış olan bir anlaşmadır ve Türk vatandaşları bu kapsamda iş kurma ve oturum hakkı talebinde bulunabilirler.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusunu Birleşik Krallık’tan yapabilmek için vatandaşlarımızın İngiltere’de yasal olarak bulunuyor olması gerekmektedir. Özellikle İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de lisans ve yüksek lisans programlarını okuyup mezun olmuş Ankara Antlaşması Vizesi’ne geçiş yapmak isteyen öğrenciler ve de turistler bilmelidirler ki İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi’ne Türkiye’ye dönmeden Birleşik Krallık’tan da başvuru yapabilirsiniz. Çünkü İngiltere vizesi ile geldiğinizde ülkede yasal olarak bulunduğunuz için bir yapacağınız başvuruda sıkıntı yaşamanız söz konusu olmayacaktır.

Peki bir yandan okulunuz devam ederken bir yandan da Ankara Antlaşması Vizesi’ne başvurabilir misiniz? Evet başvurabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi’ne geçtikten sonda öğrenci vizesinin değil Ankara Anlaşması Vizesi’nin şartları geçerli olur. Yani hem çalışıp hem eğitiminize devam edebilirsiniz. Örneğin, master programlarında haftada maksimum 4 gün ders olur, geriye kalan zamanlarda da çalışabilme imkânınız da olur. Bu sayede çalışma saatlerinizi ders programınıza göre düzenleyebilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi için sermaye ise yapmak istediğiniz işe göre değişir. Eğer ofis ya da dükkan açılacak bir iş modeli söz konusuysa, ürün depolayıp satmak, araç almak ya da işçi çalıştırmak gerekiyorsa yüksek bir sermayeye ihtiyacınız olur. Ancak evden çalışarak servis vermek istiyorsanız az bir sermaye göstermeniz yeterli olacaktır. Tabii ki net tutar iş planı hazırlanırken bütün faktörler dikkate alındıktan sonra söylenebilir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

  • "Öğrenci ve Turistler için Özetle Ankara Antlaşması" sayfası 3085 defa okundu
  • İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması, turist, öğrenci
  •   «  Öğrenci ve Turistler için Özetle Ankara Antlaşması sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin