Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Çalışan Vizesi

2014-12-25 07:46:06

ankara antlaşması, çalışan vizesi, vize başvurusu

İngiltere'de yasal olarak, aralık vermeden aynı iş yerinde bir sene süreyle çalışmış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu işyerinde çalışmaya devam edebilmek ve İngiltere’deki hayatını sürdürebilmek için Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu yapabilirler.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi sahipleri 10 yıllık bir iş yaşamının sonunda süresiz oturum izni için başvuru yapmak hakkına sahip olacaklardır. Süresiz oturum izni aldıktan 1 yıl, toplamda da 11 yılın doldurulmasıyla İngiltere vatandaşlığı için başvuruda bulunulabilir ve çifte vatandaşlığa geçiş yapılabilir.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahibi olarak İngiltere'de bulunan kişilerin eşi ve 18 yaş altındaki çocukları (öz, üvey ve/veya evlatlık fark etmeksizin) "Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi Bağımlıları" kapsamında İngiltere'ye gelebilme hakkına sahiptirler.

Bu vizeye sahip olan kişinin eşi, bu kişiden ayrı olarak farklı bir iş yerinde çalışabilirler. Ayrıca 18 yaşından küçük çocukları ise devlet okullarından ücretsiz olarak faydalanabilir.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hattıvasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

İngiltere Vizesi, İngiltere Vize Redleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçmek için tıklayınız »

  • "Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Çalışan Vizesi" sayfası 2455 defa okundu
  • ankara antlaşması, çalışan vizesi, vize başvurusu
  •   «  Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere Çalışan Vizesi sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin