İngiltere Ankara Antlaşması hükümlerine ne zaman uymak zorunda kalmıştır?

2014-12-25 08:15:38

ingiltere vizesi, ankara antlaşması, antlaşma şartları, ingilterede iş kurmak

1999 yılında yapılan itirazlar sonucunda İngiltere’de iş kurmak için şart koşulan sermaye şartı gibi hükümlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Ankara Anlaşması yüzünden geçerli olamayacağı konusunda mahkeme kararı çıkmıştır.

Daha sonra da İngiltere, divan kararına uyacağını ancak sadece Birleşik Krallıkta yaşayan Türk vatandaşları için Ankara Antlaşması hükümlerini uygulayacağını açıklamıştır.

Bunun üzerine 2007 yılında açılan yeni bir dava sonucunda Ankara Anlaşması hükümlerinin sadece Birleşik Krallıkta yaşayan Türk vatandaşlarını değil kaçak olarak İngiltere'de bulunan veya Türkiye'de ikamet eden Türk vatandaşlarını da kapsadığı sonucuna ulaşılarak yine Türklerin lehine bir karar alınmıştır.

Sonuç olarak İngiltere, Ankara Anlaşması şartlarını uygulamak zorunda bırakılmıştır. Buna göre günümüzde Türk vatandaşları İngiltere'de iş kurmak üzere yapacakları Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başvurularını, İngiltere'den, Türkiye'den ya da bulundukları (resmi olarak ikamet ettikleri 3. ülkelerden) yapabilmektedirler.

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başta olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi ile ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattıüzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Vize Redleri ve Ankara Antlaşması ile ilgili her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçmek için tıklayınız »

  • "İngiltere Ankara Antlaşması hükümlerine ne zaman uymak zorunda kalmıştır?" sayfası 1877 defa okundu
  • ingiltere vizesi, ankara antlaşması, antlaşma şartları, ingilterede iş kurmak
  •   «  İngiltere Ankara Antlaşması hükümlerine ne zaman uymak zorunda kalmıştır? sayfasını paylaş
x

Bizi Takip Edin