Ankara Antlaşması ile İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu

Güncellenme Tarihi: 2019-06-17 03:54:32

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere'de 5 yılı doldurmanızın ardından alabileceğiniz Sürekli Oturum İzninden 1 sene sonra gerekli şartların da yerine getirilmesiyle İngiliz vatandaşlığı için başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Antlaşması ile İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu

Ankara Anlaşması İngiltere vizesi kapsamında Süresiz Oturum İzni alırken her ne kadar İngilizce dil sertifikasına gerek olmasa da İngiliz Vatandaşlığı'na başvuru için İngilizce dil sertifikası alınmış olmalıdır ve Life in the UK testinden de geçmiş olunmalıdır. 18-65 yaş arası olan kişiler İngiliz vatandaşlığına geçiş yaparken İngilizce sertifikası ve Life in the UK testi şartına mutlaka tabi olurlar. Bu sertifika ve test sonucu olmadan başvuru yapmak mümkün değildir.

Bunlara ek olarak İngiliz vatandaşlığına başvuracak kişiye ait sabıka, polis kayıtları, mahkeme kararları, cezalar vs. incelenir ve bu belgeler başvuru sonucunu etkileyebilir.

Son olarak son 12 ay içinde 90 gün ve son 5 yılda 450 günden fazla Birleşik Krallık sınırları dışında kalmamış olmanız ve önceki başvurularınızda herhangi bir yalan beyan/ sahte evrak vb. kullanmamış olmanız önemli noktalardır.

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başta olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi ile ilgili profesyonel hizmet almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattıüzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

"Ankara Antlaşması ile İngiliz Vatandaşlığı Başvurusu" sayfası 3218 defa okundu